gnumeric 0.11 - en to no translation catalogue (254 entries)

en: Invalid number of arguments
no: Ugyldig antall argumenter

en: Statistics Plugin
no: Statistikk-tillegg

en: variance - division by 0
no: varians - divisjon med 0

en: The GNOME spreadsheet.
    http://www.gnome.org/gnumeric
no: GNOME regnearket.
    http://www.gnome.org/gnumeric

en: *Sun
no: *Søn

en: *Mon
no: *Man

en: *Tue
no: *Tir

en: *Wed
no: *Ons

en: *Thu
no: *Tor

en: *Fri
no: *Fre

en: *Sat
no: *Lør

en: Sunday
no: Søndag

en: Monday
no: Mandag

en: Tuesday
no: Tirsdag

en: Wednesday
no: Onsdag

en: Thursday
no: Torsdag

en: Friday
no: Fredag

en: Saturday
no: Lørdag

en: *May
no: *Mai

en: *Oct
no: *Okt

en: *Dec
no: *Des

en: January
no: Januar

en: February
no: Februar

en: March
no: Mars

en: May
no: Mai

en: June
no: Juni

en: July
no: Juli

en: October
no: Oktober

en: December
no: Desember

en: Numbers
no: Tall

en: Accounting
no: Regnskap

en: Date
no: Dato

en: Time
no: Tid

en: Percent
no: Prosent

en: Fraction
no: Brøk

en: Scientific
no: Vitenskapelig

en: Text
no: Tekst

en: Money
no: Valuta

note: 1. Categories
en: Categories
no: Kategorier

note: 2.1 Input line
en: Code:
no: Kode:

note: 2.2 Sample
en: Sample:
no: Eksempel:

en: Format codes
no: Formatkoder

en: General
no: Generell

en: Left
no: Venstre

en: Center
no: Senter

en: Right
no: Høyre

en: Fill
no: Fyll ut

en: Justify
no: Juster

en: Top
no: Øverst

en: Bottom
no: Nederst

note: Vertical alignment
en: Vertical
no: Vertikal

note: Horizontal alignment
en: Horizontal
no: Horisontal

en: Auto return
no: Autolinjeskift

en: Text color
no: Tekstfarge

note: The radio buttons
en: None
no: Ingen

en: Use this color
no: Bruk denne fargen

en: No change
no: Ingen endring

en: Background configuration
no: Bakgrunnskonfigurasjon

en: Use solid color
no: Bruk helfylt farge

en: Use a pattern
no: Bruk et mønster

en: Number
no: Tall

en: Alignment
no: Justering

en: Font
no: Skrifttype

en: Coloring
no: Farger

en: Define names
no: Definer navn

en: Add
no: Legg til

en: Remove
no: Fjern

en: Names in the workbook
no: Navn i arbeidsboken

en: Refers to
no: Refererer til

en: delete cells
no: slett celler

en: Delete cells
no: Slett celler

en: Delete
no: Slett

en: Shift cells left
no: Flytt celler til venstre

en: Shift cells up
no: Flytt celler opp

en: Delete row(s)
no: Slett rad(er)

en: Delete column(s)
no: Slett kolonne(r)

en: Cell
no: Celle

en: Go to...
no: Gå til...

en: Special...
no: Spesial...

en: insert cells
no: sett inn celler

en: Insert cells
no: Sett inn celler

en: Insert
no: Sett inn

en: Shift cells right
no: Flytt celler mot høyre

en: Shift cells down
no: Flytt celler ned

en: Insert row(s)
no: Sett inn rad(er)

en: Insert column(s)
no: Sett inn kolonne(r)

en: All
no: Alle

en: Formulas
no: Formeler

en: Values
no: Verdier

en: Formats
no: Formater

en: Substract
no: Trekk fra

en: Multiply
no: Multipliser

en: Divide
no: Divider

en: Paste special
no: Lim inn spesial

en: Paste type
no: Lim inn type

en: Operation
no: Operasjon

en: Custom
no: Egendefinert

en: Zoom factor should be at least 50%
no: Zoom-faktor bør være minst 50%

en: Zoom factor should be at most 900%
no: Zoom-faktor bør ikke være over 900%

en: Syntax error
no: Syntaksfeil

en: Missing quote
no: Manglende apostrof

en: Type mismatch
no: Feil med type

en: Type error
no: Typefeil

en: Division by zero
no: Deling på null

en: Unknown evaluation error
no: Ukjent evalueringsfeil

en: File format:
no: Filformat:

en: Save workbook as
no: Lagre arbeidsbok som

en: Sorry, there are no file savers loaded, I can not save
no: Beklager, ingen fillagrere er lastet, Kan ikke lagre

en: Load file
no: Last fil

en: @FUNCTION=DATE
    @SYNTAX=DATE (year,month,day)
    @DESCRIPTION=Computes the number of days since the 1st of january of 1900(the date serial number) for the given year, month and day.
    The day might be negative (to count backwards) and it is relative to the previous month.  The years should be at least 1900
    @SEEALSO=TODAY, NOW
no: @FUNKSJON=DATO
    SYNTAKS=DATO (år,måned,dag)
    @BESKRIVELSE=Beregner antallet dager siden 1 januar i 1900 (datoserienummeret) for oppgitt år, måned og dag.
    Dagen kan være negativ (for å telle bakover) og den er relativ til forutgående måned. Året må være minst 1900
    @SEOGSÅ=IDAG, NÅ

en: Invalid month or year
no: Ugyldig måned eller år

en: Invalid day
no: Ugyldig dag

en: @FUNCTION=TODAY
    @SYNTAX=TODAY ()
    @DESCRIPTION=Returns the serial number for today (the number of days elapsed since the 1st of January of 1900)
    @SEEALSO=TODAY, NOW
no: @FUNKSJON=IDAG
    @SYNTAKS=IDAG ()
    @BESKRIVELSE=Returnerer serienummeret for dagen i dag (antallet dager som har gått siden 1. januar 1900)
    @SEOGSÅ=IDAG, NÅ

en: acos - domain error
no: acos - domenefeil

en: acosh - domain error
no: acosh - domenefeil

en: #VALUE
no: #VERDI

en: asin - domain error
no: asin - domenefeil

en: atanh: domain error
no: atanh: domenefeil

en: log: domain error
no: log: domenefeil

en: log2: domain error
no: log2: domenefeil

en: log10: domain error
no: log10: domenefeil

en: black
no: sort

en: blue
no: blå

en: green
no: grønn

en: red
no: rød

en: white
no: hvit

en: yellow
no: gul

en: Horizontal lines
no: Horisontale linjer

en: Vertical lines
no: Vertikale linjer

en: Diagonal lines
no: Diagonale linjer

en: Crossed diagonals
no: Kryssede diagonaler

en: Bricks
no: Mursteiner

en: Copy
no: Kopier

en: Move
no: Flytt

en: Copy formats
no: Kopier formater

en: Copy values
no: Kopier verdier

en: Shift cells down and copy
no: Flytt celler ned og kopier

en: Shift cells right and copy
no: Flytt celler til høyre og kopier

en: Shift cells down and move
no: Flytt celled ned og flytt

en: Shift cells right and move
no: Flytt celler til høyre og flytt

en: Cut
no: Klipp ut

en: Paste
no: Lim inn

en: Erase content
no: Slett innhold

en: Cell format
no: Celleformat

en: Dumps the function definitions
no: Dumper funksjonsdefinisjonene

en: FILE
no: FIL

en: Enables some debugging functions
no: Slår på noen debugging funksjoner

en: LEVEL
no: NIVÅ

en: Name
no: Navn

en: File
no: Fil

en: Close
no: Lukk

en: Add...
no: Legg til...

en: unable to open module file:
no: kan ikke åpne modulfilen:

en: Plugin must contain init_plugin function.
no: Tillegg må inneholde init_plugin funksjonen.

en: init_plugin returned error
no: init_plugin returnerte feil

en: Plugin is still in use.
no: Tillegget er fremdeles i bruk.

en: Row: %d
no: Rad: %d

en: Column: %s
no: Kolonne: %s

en: Warning
no: Advarsel

en: Workbook %s has unsaved changes, save them?
no: Arbeidsboken %s har ikke-lagrede endringer, lagre dem?

en: Workbook has unsaved changes, save them?
no: Arbeidsboken har ikke-lagrede endringer, lagre dem?

en: Insert rows
no: Sett inn rader

en: >mm/dd/yyyy
no: >mm/dd/åååå

en: >hh:mm
no: >tt:mm

en: _New
no: Ny

en: Create a new spreadsheet
no: Lag et nytt regneark

en: Plu_g-ins...
no: Tillegg...

en: Gnumeric plugins
no: Gnumeric tillegg

en: _All
no: Alle

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
no: Fjern valgte cellers formatering, kommentarer og innhold

en: _Formats
no: Formater

en: Clear the selected cells' formats
no: Fjern valgte cellers formatering

en: _Comments
no: Kommentarer

en: Clear the selected cells' comments
no: Fjern valgte cellers kommentarer

en: _Content
no: Innhold

en: Clear the selected cells' contents
no: Fjern valgte celles innhold

en: P_aste special...
no: Lim inn spesial...

en: C_lear
no: Tøm

en: Clear the selected cell(s)
no: Tøm valgte celle(r)

en: _Select All
no: Velg alt

en: Select all cells in the spreadsheet
no: Velg alle celler i regnearket

en: _Goto cell..
no: Gå til celle..

en: Jump to a specified cell
no: Gå til spesifiser celle

en: _Define cell names
no: Definer cellenavn

en: _Recalculate
no: Rekalkuler

en: Recalculate the spreadsheet
no: Rekalkuler regnearket

en: _Zoom...
no: Zoom...

en: Zoom the spreadsheet in or out
no: Zomm inn eller ut i regnearket

en: Current _date
no: Nåværende dato

en: Insert the current data into the selected cell(s)
no: Sett inn nåværende dato i valgte celle(r)

en: Current _time
no: Nåværende tid

en: Insert the current time into the selected cell(s)
no: Sett inn nåværende tid i valgte celle(r)

en: _Sheet
no: Ark

en: Insert a new spreadsheet
no: Sett inn et nytt ark

en: _Cells...
no: Celler...

en: Insert new cells
no: Sett inn nye celler

en: _Rows
no: Rader

en: Insert new rows
no: Sett inn nye rader

en: C_olumns
no: Kolonner

en: Insert new columns
no: Sett inn nye kolonner

en: _Add/Modify comment
no: Legg til/Modifiser kommentar

en: Edit the selected cell's comment
no: Rediger valgte celles kommentar

en: _Special
no: Spesial

en: _Autoadjust
no: Autojuster

en: _Width
no: Bredde

en: _Height
no: Høyde

en: _Change name
no: Endre navn

en: Modify the formatting of the selected cells
no: Modifiser formateringen til valgte celler

en: C_olumn
no: Kolonne

en: _Row
no: Rad

en: _Insert
no: Sett inn

en: F_ormat
no: Format

en: New
no: Ny

en: Create a new sheet
no: Lage et nytt ark

en: Open
no: Åpne

en: Opens an existing workbook
no: Åpner en eksisterende arbeidsbok

en: Save
no: Lagre

en: Saves the workbook
no: Lagrer arbeidsboken

en: Cuts the selection to the clipboard
no: Klipper ut utvalget til utklippstavlen

en: Copies the selection to the clipboard
no: Kopierer utvalget til utklippstavlen

en: Pastes the clipboard
no: Limer inn utklippstavlen

en: Left align
no: Venstrejuster

en: Sets the cell alignment to the left
no: Setter cellejusteringen til venstre

en: Centers the cell contents
no: Sentrerer celleinnholdet

en: Right align
no: Høyrejuster

en: Sets the cell alignment to the right
no: Setter cellejusteringen til høyre

en: Bold
no: Uthevet

en: Sets the bold attribute on the cell
no: Slår på uthevet-attributten på cellen

en: Italic
no: Kursiv

en: Sets the italic attribute on the cell
no: Slår på kursiv-attributten på cellen

en: Line
no: Linje

en: Creates a line object
no: Lager et linjeobjekt

en: Arrow
no: Pil

en: Creates an arrow object
no: Lager et pilobjekt

en: Rectangle
no: Rektangel

en: Creates a rectangle object
no: Lager et rektangelobjekt

en: Ellipse
no: Elipse

en: Creates an ellipse object
no: Lager et elipseobjekt

en: You should introduce a valid cell name
no: Du må presentere et gyldig cellenavn

en: Column out of range
no: Kolonne ute av gyldig område

en: Row number out of range
no: Rad-nummer ute av gyldig område

en: Max
no: Maks

en: Average
no: Gjennomsnitt

en: Count
no: Teller

en: Untitled.gnumeric
no: Navnløs.gnumeric

en: Zoom out
no: Zoom ut

en: Zoom in
no: Zoom inn

en: Are you sure you want to remove the sheet called `%s'
no: Er du sikker på at du vil fjerne arket med navn `%s'

en: Other sheets depend on the values on this sheet, I can not remove it
no: Andre ark er avhengig av verdier på dette arket, kan ikke fjerne det

en: Add another sheet
no: Legg til et nytt ark

en: Remove this sheet
no: Fjern dette arket

en: Sheet %d
no: Ark %d

en: NoName
no: UtenNavn

en: Gnumeric XML file format
no: Gnumeric XML filformat
