gnome-libs 1.0.11 - en to no translation catalogue (313 entries)

en: The Hello World Gnomified
no: Gnomifisert Hello World

note: another comments
en: GNOME is a civilized software system so we've a "hello world" program
no: GNOME er sivilisert programvare, derfor har vi et "hello world" program

en: About GnomeHello...
no: Om GnomeHello...

en: Exit
no: Avslutt

note: and document menu and document list paths (see gnome-app-helper menu insertion routines for details)
en: File
no: Fil

en: Help
no: Hjelp

note: * Make the main window and binds the delete event so you can close * the program from your WM
en: Hello World Gnomified
no: Gnomifisert Hello World

en: Exit GNOME hello
no: Avslutt GNOME hello

en: About...
no: Om...

en: Info about GNOME hello
no: Informasjon om GNOME hello

en: Add View
no: Legg til visning

en: Remove View
no: Fjern visning

en: Increase Counter
no: Øk teller

en: Child
no: Barn

en: Add Child
no: Legg til barn

en: Remove Child
no: Fjern barn

en: Children
no: Barn

en: Notebook
no: Notisblokk

en: Toplevel
no: Toppnivå

en: MDI Mode
no: MDI modus

en: Children/
no: Barn/

en: File/Exit
no: Fil/Avslutt

en: <control>E
no: <ctrl>E

note: The '...' end indicate that the options open a dialog
en: Help/About...
no: Hjelp/Om...

en: <control>A
no: <ctrl>A

en: %s: A gnomified 'Hello World' program
    
    Usage: %s [--help] [--version]
    
    Options:
            --help     display this help and exit
            --version  output version information and exit
no: %s: Et gnomifisert 'Hello World' program
    
    Bruk: %s [--help] [--version]
    
    Flagg:
            --help     viser denne hjelpeteksten og avslutter
            --version  viser versjonsinformasjon og avslutter

en: Options error
no: Feil ved flagg

en: get
no: hent

en: Get config entry
no: Hent konfigurasjonsoppføring

en: CONFIG-PATH
no: KONFIGURASJONS-STI

en: set
no: sett

en: Set config entry
no: Sett konfigurasjonsoppføring

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
no: Feil ved flagg %s: %s.
    Kjør '%s --help' for å få en full liste med tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Disable sound server usage
no: Slå av bruk av lydtjener

en: Enable sound server usage
no: Slå på bruk av lydtjener

en: Host:port on which the sound server to use is running
no: Vert:port hvor lydtjeneren som skal brukes kjører

en: HOSTNAME:PORT
no: VERTSNAVN:PORT

en: GNOME Options
no: GNOME Alternativer

en: Author:
no: Forfatter:

en: Authors:
no: Forfattere:

en: Authors:
no: Forfattere:

en: About
no: Om

en: _File
no: _Fil

en: _File/
no: _Fil/

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit/
no: R_ediger/

en: _View
no: _Vis

en: _View/
no: _Vis/

en: _Settings
no: _Innstillinger

en: _Settings/
no: _Innstillinger

en: _New
no: _Ny

en: _New/
no: _Ny/

en: Fi_les
no: Fi_ler

en: Fi_les/
no: Fi_ler/

en: _Windows
no: Vin_duer

en: _Game
no: _Spill

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Windows/
no: Vin_duer/

note: Open
en: _Open...
no: _Åpne...

en: Open a file
no: Åpne en fil

note: Save
en: _Save
no: _Lagre

en: Save the current file
no: Lagre aktiv fil

note: Save As
en: Save _As...
no: L_agre som...

en: Save the current file with a different name
no: Lagre aktiv fil med et nytt navn

note: Revert
en: _Revert
no: _Gå tilbake

en: Revert to a saved version of the file
no: Gå tilbake til lagret versjon av filen

note: Print
en: _Print
no: S_kriv ut

en: Print the current file
no: Skriv ut aktiv fil

note: Print Setup
en: Print S_etup...
no: Skriveropps_ett

en: Setup the page settings for your current printer
no: Oppsett av sideinnstillingene for din nåværende skriver

note: Close
en: _Close
no: L_ukk

en: Close the current file
no: Lukk aktiv fil

note: Exit
en: E_xit
no: _Avslutt

en: Exit the program
no: Avslutt programmet

note: * The "Edit" menu Cut
en: C_ut
no: Klipp _ut

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

note: 10 Copy
en: _Copy
no: _Kopier

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

note: Paste
en: _Paste
no: _Lim inn

en: Paste the clipboard
no: Lim inn fra utklippstavlen

note: Clear
en: C_lear
no: _Slett

en: Clear the selection
no: Slett utvalget

note: Undo
en: _Undo
no: A_ngre

en: Undo the last action
no: Angre siste handling

note: Redo
en: _Redo
no: _Gjenopprett

en: Redo the undone action
no: Gjenopprett den angrede handlingen

note: Find
en: _Find...
no: _Finn...

en: Search for a string
no: Søk etter en tekststreng

note: Find Again
en: Find _Again
no: Finn _igjen

en: Search again for the same string
no: Søk på nytt etter den samme tekststrengen

note: Replace
en: _Replace...
no: E_rstatt

en: Replace a string
no: Erstatt en tekststreng

note: Properties
en: _Properties...
no: E_genskaper...

en: Modify the file's properties
no: Modifiser filens egenskaper

note: * The Settings menu Settings
en: _Preferences...
no: I_nnstillinger...

en: Configure the application
no: Konfigurer applikasjonen

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About...
no: _Om...

en: About this application
no: Om denne applikasjonen

en: _Select All
no: _Velg alt

en: Select everything
no: Velg alt

note: * Window menu
en: Create _New Window
no: Opprett _nytt vindu

en: Create a new window
no: Opprett et nytt vindu

en: _Close This Window
no: L_ukk dette vinduet

en: Close the current window
no: Lukk aktivt vindu

note: * The "Game" menu
en: _New game
no: _Nytt spill

en: Start a new game
no: Start et nytt spill

en: _Pause game
no: _Pause spillet

en: Pause the game
no: Pause spillet

en: _Restart game
no: Sta_rt spillet på nytt

en: Restart the game
no: Start spillet på nytt

en: _Undo move
no: An_gre trekk

en: Undo the last move
no: Angre siste trekk

en: _Redo move
no: Gjenopp_rett trekk

en: Redo the undone move
no: Gjenopprett siste angrede trekk

en: Get a hint for your next move
no: Gi et hint for ditt neste trekk

note: 30
en: _Scores...
no: Poeng_summer...

en: View the scores
no: Se på poengsummene

en: _End game
no: _Avslutt spillet

en: End the current game
no: Avslutt aktivt spill

en:  (press return)
no:  (trykk linjeskift)

en: ERROR:
no: FEIL:

en: Warning:
no: Advarsel:

en: y
no: j

en: yes
no: ja

en: no
no: nei

en:  (yes or no)
no:  (ja eller nei)

en:   - OK? (yes or no)
no:   - OK? (ja eller nei)

en: Progress
no: Fremgang

en: Specify session management ID
no: Spesifiser ID for sesjonskontroll

en: Specify prefix of saved configuration
no: Spesifiser prefiks for lagret konfigurasjon

en: PREFIX
no: PREFIKS

en: Disable connection to session manager
no: Fjern forbindelse til sesjonsbehandler

note: Register commandline options.
en: Session management options
no: Alternativer for sesjonskontroll

en: Cancel Logout
no: Avbryt utlogging

en: Really log out?
no: Virkelig logge ut?

en: Ask next time
no: Spør neste gang

en: Pick a color
no: Velg en farge

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
no: Kalender

en: Name:
no: Navn:

en: Comment:
no: Kommentar:

en: Command:
no: Kommando:

en: Icon:
no: Ikon:

en: Choose an icon
no: Velg et ikon

en: Run in Terminal
no: Kjør i terminalvindu

en: Try this before using:
no: Prøv dette før bruk:

en: Documentation:
no: Dokumentasjon:

en: Basic
no: Enkel

en: Advanced
no: Avansert

en: Select file
no: Velg fil

note: browse button ...
en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Pick a Font
no: Velg en skrifttype

en: Font
no: Skrifttype

en: No Icon
no: Uten ikon

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
no: Kan ikke finne en hboks, bruker vanlig filvalg

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Loading Icons...
no: Laster ikoner...

en: Gdk debugging flags to set
no: Gdk avlusingsflagg som skal slås på

en: FLAGS
no: FLAGG

en: Gdk debugging flags to unset
no: Gdk avlusingsflagg som skal slås av

en: X display to use
no: X-display som skal brukes

en: Make X calls synchronous
no: Bruk synkrone X-kall

en: Don't use X shared memory extension
no: Ikke bruk X-utvidelse for delt minne

en: Program name as used by the window manager
no: Programnavn som brukt av vindusbehandleren

en: NAME
no: NAVN

en: Program class as used by the window manager
no: Programklasse som brukt av vindusbehandleren

en: CLASS
no: KLASSE

en: HOST
no: VERT

en: STYLE
no: STIL

en: Gtk+ debugging flags to set
no: Gtk+ avlusingsflagg som skal slås på

en: Gtk+ debugging flags to unset
no: Gtk+ avlusingsflagg som skal slås av

en: Make all warnings fatal
no: Gjør alle advarsler til fatale

en: Load an additional Gtk module
no: Last tilleggsmodul for Gtk+

en: MODULE
no: MODUL

en: Information
no: Informasjon

en: Warning
no: Advarsel

en: Error
no: Feil

en: Question
no: Spørsmål

en: Message
no: Beskjed

en: Calculator
no: Kalkulator

en: Calculator...
no: Kalkulator...

en: No Image
no: Uten bilde

en: _Help with this
no: _Hjelp om dette

en: Cu_t
no: K_lipp

en: Select
no: Velg

en: Top Ten
no: Topp ti

en: User
no: Bruker

en: Score
no: Poengsum

en: Date
no: Dato

en: Select dictionary
no: Velg ordbok

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
no: Ordet `%s'
    finnes ikke i ordboken.
    Fortsett likevel?

en: Confirm
no: Bekreft

en: Cancel
no: Avbryt

en: Word:
no: Ord:

en: Alternatives:
no: Alternativer:

en: Accept
no: Godta

en: Accept the word for
    this session only
no: Godta ordet kun for
    denne sesjonen

en: Skip
no: Hopp over

en: Ignore this word
    this time only
no: Ignorer dette ordet
    kun denne gangen

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace the word
no: Erstatt ordet

en: Insert
no: Sett inn

en: Insert the word
    in your personal dictionary
no: Legg til ordet
    i din personlige ordbok

en: Insert with case
no: Sett inn og ta hensyn til store/små bokstaver

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
no: Legg til ordet
    i din personlige ordbok
    (hvis det består av både store
    og små bokstaver, ta vare på dette)

en: Ispell command:
no: Ispell-kommando:

en: Main dictionary:
no: Hovedordbok:

en: Personal dictionary:
no: Personlig ordbok:

en: Valid chars in words:
no: Gyldige tegn i ord:

en: Check words longer than:
no: Sjekk ord som er lengre enn:

en: Sort by correctness
no: Sorter etter riktighet

en: Accept run-together words
no: Godta sammenslåtte ord

en: Discard accepted words on kill
no: Forkast ord som er godtatt ved kill

en: Enable tooltips
no: Slå på verktøystips

en: Kill ispell process
no: Drep ispell-prosessen

en: Spell
no: Stav

en: Configure
no: Konfigurer

en: Add
no: Legg til

en: Clear
no: Slett

en: Select Color
no: Velg farge

en: Remove
no: Fjern

en: Table Borders
no: Kanter for tabell

en: Table Fill
no: Fyll for tabell

en: Bulleted List
no: Punktmerket liste

en: Numbered List
no: Nummerert liste

en: Indent
no: Indentér

en: Un-Indent
no: Av-indentér

en: Apply
no: Bruk

en: Close
no: Lukk

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Next
no: Neste

en: Prev
no: Forrige

en: Up
no: Opp

en: Down
no: Ned

en: Menu Accelerator Keys
no: Taster for menyakselleratorer

en: Menu Item
no: Menyvalg

en: Accelerator
no: Aksellerator

en: Application "%s" (process %d) has crashed due to a bug in the software.
    (%s)
    For more information, see http://www.gnome.org/application_crashed.shtml
no: Applikasjon "%s" (prosess %d) har krasjet pga en feil i programvaren.
    (%s)
    For mer informasjon, se http://www.gnome.org/application_crashed.shtml

en: New...
no: Ny...

en: Open...
no: Åpne...

en: Save
no: Lagre

en: Save as...
no: Lagre som...

en: Print...
no: Skriv ut...

en: Setup Page...
no: Sideoppsett...

en: Quit
no: Avslutt

en: Undo
no: Angre

en: Redo
no: Gjenopprett

en: Delete
no: Slett

en: Cut
no: Klipp ut

en: Copy
no: Kopier

en: Paste
no: Lim inn

en: Properties...
no: Egenskaper...

en: Preferences...
no: Innstillinger...

en: Scores...
no: Poengsummer...

en: Edit
no: Rediger

en: Layer:
no: Lag:

en: Above Dock
no: Over dokk

en: Dock
no: Dokk

en: On Top
no: Øverst

en: Below
no: Under

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Set Layer
no: Sett lag

en: Workspaces:
no: Arbeidsområder:

en: Sticky
no: Klebrig

en: Set Workspace
no: Sett arbeidsplass

en: State Toggles:
no: Tilstandsvelgere:

en: Minimized
no: Minimert

en: Maximized Vertical
no: Maksimert vertikalt

en: Maximized Horizontal
no: Maksimert horisontalt

en: Hidden
no: Skjult

en: Shaded
no: Skyggelagt

en: Fixed Position
no: Fast posisjon

en: Ignore on Arrange
no: Ignorer ved plassering

en: Set State
no: Set tilstand

en: Skip Toggles:
no: Hopp over velgere:

en: Skip Focus
no: Hopp over fokus

en: Skip Window Menu
no: Hopp over vindusmeny

en: Skip Taskbar / WinList
no: Hopp over oppgavelinje / vindusliste

en: Set Skip
no: Hopp over

en: WIN_HINTS Test
no: WIN_HINTS test

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work. And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
no: Enkel testapplikasjon for å sjekke hvordan WIN_HINTS virker, og for å teste gnome_win_hints_*-funksjonene for feil. :)

en: Creating '/GNOME' context %s %d
no: Oppretter '/GNOME' kontekst %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
no: Oppretter '/GNOME/Servers' kontekst %s %d

en: GOAD ID of the server to activate
no: GOAD-ID til tjeneren som skal aktiveres

en: Repository ID of the server to activate
no: Repository-ID til tjeneren som skal aktiveres

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
no: Jeg kunne ikke finne noen installerte tjenester. Enten har du ikke
    noen tjenester installert, eller så kjenner jeg ikke stien til dem.
    Uansett, vennligst sjekk din GNOME installasjon.

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
no: (Kun for intern bruk) GOAD-tjener ID som skal aktiveres

en: ID under which GOAD knows this server
no: ID som GOAD kjenner tjeneren under

en: Repository ID under which GOAD knows this server
no: Lager-ID som GOAD kjenner denne tjeneren som

en: Could not get name service!
no: Fikk ikke kontakt med navnetjenesten!

en: Unknown system error
no: Ukjent systemfeil

en: %s: option `%s' is ambiguous
no: %s: flagget `%s' er flertydig

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget `--%s' tillater ikke argumenter

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget `%c%s' tillater ikke argumenter

en: %s: option `%s' requires an argument
no: %s: flagget `%s' krever et argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
no: %s: ukjent flagg `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
no: %s: ukjent flagg `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
no: %s: ulovlig flagg -- %c

en: %s: invalid option -- %c
no: %s: ugyldig flagg -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
no: %s: flagget krever et argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
no: %s: flagget `-W %s' er flertydig

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget `-W %s' tillater ikke argumenter

en: Show this help message
no: Vis denne hjelpteksten

en: Display brief usage message
no: Gi en kort bruksbeskrivelse

note: Pixmap
en: Default Pixmap
no: Forvalgt bilde

en: If you choose a font it will appear here
no: Hvis du velger en skrifttype vil den vises her

note: Font_Info
en: Font Info
no: Info om skrifttye

en: Use Font in button with size
no: Bruk skrifttype på knapp med størrelse

en: Show font size
no: Vis skrifttypens størrelse

en: This is an hbox with pixmap and text
no: Dette er en hboks med bilde og tekst

en: The user chose Yes/OK with data:
no: Brukeren valgte Ja/OK med data:

en: The user chose No/Cancel with data:
no: Brukeren valgte Nei/Avbryt med data:

en: Weird number in reply callback
no: Rart nummer i tilbakeringingssvaret
