gnome-libs 1.0.8 - en to hr translation catalogue (299 entries)

en: The Hello World Gnomified
hr: "Hello World" gnomificiran

note: copyright notice
en: (C) 1998 the Free Software Foundation
hr: (C) 1998 The Free Software Foundation

note: another comments
en: GNOME is a civilized software system so we've a "hello world" program
hr: GNOME je civilizirani sustav programske podrške, pa ima program "Hello World"

en: About GnomeHello...
hr: O GnomeHello...

en: Exit
hr: Izlaz

note: and document menu and document list paths (see gnome-app-helper menu insertion routines for details)
en: File
hr: Datoteka

en: Help
hr: Pomoć

note: * Make the main window and binds the delete event so you can close * the program from your WM
en: Hello World Gnomified
hr: "Hello World" gnomificiran

en: Exit GNOME hello
hr: Napusti GNOME hello

en: About...
hr: O...

en: Info about GNOME hello
hr: Informacije o GNOME hello

en: Add View
hr: Dodaj pogled

en: Remove View
hr: Makni pogled

en: Increase Counter
hr: Uvećaj brojač

en: Child
hr: Dijete

en: Add Child
hr: Dodaj dijete

en: Remove Child
hr: Makni dijete

en: Children
hr: Djeca

en: Notebook
hr: Bilježnica

en: Toplevel
hr: Samostalni prozor

en: Modal
hr: Zajednički prozor

en: MDI Mode
hr: MDI modovi

en: Children/
hr: Djeca/

en: File/Exit
hr: Datoteka/Izlaz

note: The '...' end indicate that the options open a dialog
en: Help/About...
hr: Pomoć/O...

en: %s: A gnomified 'Hello World' program
    
    Usage: %s [--help] [--version]
    
    Options:
            --help     display this help and exit
            --version  output version information and exit
hr: %s: Gnomificirani 'Hello World' program
    
    Upotreba: %s [--help] [--version]
    
    Opcije:
             --help     prikaži pomoć i napusti program
             --version  prikaži verziju i napusti program

en: Options error
hr: Greška u opcijama

en: Get config entry
hr: Uzmi konfiguracijsku opciju

en: Set config entry
hr: Postavi konfiguracijsku opciju

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hr: Greška u opciji %s: %s.
    Pokrenite '%s --help' za popis svih raspoloživih komandnih opcija.

en: Disable sound server usage
hr: Zabrani korištenje zvukovnog poslužitelja

en: Enable sound server usage
hr: Dozvoli korištenje zvukovnog poslužitelja

en: Host:port on which the sound server to use is running
hr: Host:port na kojem je pokrenut zvukovni poslužitelj

en: GNOME Options
hr: GNOME Opcije

en: Author:
hr: Autor:

en: Authors:
hr: Autori:

en: Authors:
hr: Autori:

en: About
hr: O

en: _File
hr: _Datoteka

en: _File/
hr: _Datoteka/

en: _View
hr: _Vidi

en: _View/
hr: _Vidi/

en: _Settings
hr: _Opcije

en: _Settings/
hr: _Opcije/

en: _New
hr: _Novi

en: _New/
hr: _Novi/

en: Fi_les
hr: Da_toteke

en: Fi_les/
hr: Da_toteke/

en: _Windows
hr: P_rozori

en: _Game
hr: _Igra

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Windows/
hr: P_rozori

note: Open
en: _Open...
hr: _Otvori...

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

note: Save
en: _Save
hr: _Snimi

en: Save the current file
hr: Snimi tekuću datoteku

note: Save As
en: Save _As...
hr: Snimi _kao...

en: Save the current file with a different name
hr: Snimi tekuću datoteku pod drugim imenom

note: Revert
en: _Revert
hr: _Vrati

en: Revert to a saved version of the file
hr: Vrati na snimljenu verziju tekuće datoteke

note: Print
en: _Print
hr: _Ispis

en: Print the current file
hr: Ispiši tekuću datoteku na pisać

note: Print Setup
en: Print S_etup...
hr: _Podešavanje ispisa...

en: Setup the page settings for your current printer
hr: Podesi opcije stranice za tekući printer

note: Close
en: _Close
hr: Za_tvori

en: Close the current file
hr: Zatvori tekuću datoteku

note: Exit
en: E_xit
hr: I_zlaz

en: Exit the program
hr: Napusti program

note: * The "Edit" menu Cut
en: C_ut
hr: _Izbaci

en: Cut the selection
hr: Izbaci označeno u spremnik

note: 10 Copy
en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Copy the selection
hr: Kopiraj označeno u spremnik

note: Paste
en: _Paste
hr: _Ubaci

en: Paste the clipboard
hr: Ubaci sadržaj spremnika

note: Clear
en: C_lear
hr: _Obriši

en: Clear the selection
hr: Obriši označeno

note: Undo
en: _Undo
hr: _Vrati

en: Undo the last action
hr: Vrati na stanje prije zadnje akcije

note: Redo
en: _Redo
hr: _Ponovi

en: Redo the undone action
hr: Ponovi vraćenu akciju

note: Find
en: _Find...
hr: _Traži...

en: Search for a string
hr: Traži niz znakova

note: Find Again
en: Find _Again
hr: Traži P_onovo

en: Search again for the same string
hr: Traži ponovo isti niz znakova

note: Replace
en: _Replace...
hr: _Zamijeni...

en: Replace a string
hr: Zamijeni niz znakova

note: Properties
en: _Properties...
hr: _Osobine...

en: Modify the file's properties
hr: Promijeni osobine datoteke

note: * The Settings menu Settings
en: _Preferences...
hr: _Opcije...

en: Configure the application
hr: Konfiguriraj aplikaciju

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About...
hr: _O...

en: About this application
hr: O ovoj aplikaciji

en: _Select All
hr: Označi _sve

en: Select everything
hr: Označi sve

note: * Window menu
en: Create _New Window
hr: _Kreiraj novi prozor

en: Create a new window
hr: Kreiraj novi prozor

en: _Close This Window
hr: _Zatvori ovaj prozor

en: Close the current window
hr: _Zatvori ovaj prozor

note: * The "Game" menu
en: _New game
hr: _Nova igra

en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

en: _Pause game
hr: _Pauza

en: Pause the game
hr: Privremeno zaustavi igru

en: _Restart game
hr: Ponovo po_kreni igru

en: Restart the game
hr: Ponovo pokreni igru

en: _Undo move
hr: _Vrati potez

en: Undo the last move
hr: Vrati zadnji potez

en: _Redo move
hr: Ponovi za_dnji vraćeni potez

en: Redo the undone move
hr: Ponovi zadnji vraćeni potez

en: _Hint
hr: _Savijet

en: Get a hint for your next move
hr: Savijet za slijedeći potez

note: 30
en: _Scores...
hr: _Bodovi...

en: View the scores
hr: Pogledaj rang listu

en: _End game
hr: Kraj igre

en: End the current game
hr: Prekini tekuću igru

en:  (press return)
hr:  (pritisni return)

en: ERROR:
hr: GREŠKA:

en: Warning:
hr: UPOZORENJE:

en: y
hr: d

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

en:  (yes or no)
hr:  (da ili ne)

en:   - OK? (yes or no)
hr:   - Ok? (da ili ne)

en: Progress
hr: Progres

en: Specify session management ID
hr: Navedi identifikacijsku oznaku(ID) za session management

en: Specify prefix of saved configuration
hr: Navedi prefiks snimljene konfiguracije

en: Disable connection to session manager
hr: Zabrani spajanje sa session managerom

note: Register commandline options.
en: Session management options
hr: Opcije session managementa

en: Cancel Logout
hr: Poništi Logout

en: Really log out?
hr: Zaista želite log out?

en: Ask next time
hr: Pitaj slijedeći put

en: Pick a color
hr: Odaberi boju

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
hr: Kalendar

en: Name:
hr: Ime:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Command:
hr: Komanda:

en: Type:
hr: Tip:

en: Icon:
hr: Ikona:

en: Choose an icon
hr: Odaberi ikonu

en: Run in Terminal
hr: Pokreni u terminalu

en: Try this before using:
hr: Probaj ovo prije upotrebe:

en: Documentation:
hr: Dokumentacija:

en: Basic
hr: Osnovno

en: Advanced
hr: Napredno

en: Select file
hr: Odaberi datoteku

note: browse button ...
en: Browse...
hr: Izbor...

en: Pick a Font
hr: Odaberi pismo

en: Font
hr: Pismo

en: No Icon
hr: Nema ikone

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
hr: Ne mogu naći hbox, koristim običan izbor datoteke

en: Preview
hr: Pregled

en: Loading Icons...
hr: Učitavanje ikona...

en: Gdk debugging flags to set
hr: Gdk debugging opcije za postavljanje

en: Gdk debugging flags to unset
hr: Gdk debugging opcije za zanemarivanje

en: X display to use
hr: Korišteni X display

en: Make X calls synchronous
hr: Sinhroniziraj X pozive

en: Don't use X shared memory extension
hr: Nemoj koristiti 'X shared memory' ekstenziju

en: Program name as used by the window manager
hr: Ime programa koje koristi window manager

en: NAME
hr: IME

en: Program class as used by the window manager
hr: Klasa programa koje koristi window manager

en: CLASS
hr: KLASA

en: STYLE
hr: STIL

en: Gtk+ debugging flags to set
hr: Gtk+ debugging opcije za postavljanje

en: Gtk+ debugging flags to unset
hr: Gtk+ debugging opcije za zanemarivanje

en: Make all warnings fatal
hr: Učini sva upozorenja fatalnim

en: Load an additional Gtk module
hr: Učitaj dodatni Gtk modul

en: MODULE
hr: MODUL

en: Information
hr: Informaija

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Error
hr: Greška

en: Question
hr: Pitanje

en: Message
hr: Poruka

en: Calculator
hr: Kalkulator

en: Calculator...
hr: Kalkulator...

en: No Image
hr: Nema slike Bild

en: _Help with this
hr: _Pomoć sa ovim

en: Cu_t
hr: _Isijeci

en: Select
hr: Označi

en: Top Ten
hr: Top deset

en: User
hr: Korisnik

en: Score
hr: Bodovi

en: Date
hr: Datum

en: Select dictionary
hr: Odaberi riječnik

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
hr: Riječ `%s'
    nije u riječniku.
    Svejedno nastavi?

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Cancel
hr: Poništi

en: Word:
hr: Riječ:

en: Alternatives:
hr: Alternative:

en: Accept
hr: Prihvati

en: Accept the word for
    this session only
hr: Prihvati riječ
    samo za ovaj session

en: Skip
hr: Preskoči

en: Ignore this word
    this time only
hr: Ignoriraj ovu riječ
    samo ovaj put

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace the word
hr: Zamijeni riječ

en: Insert
hr: Ubaci

en: Insert the word
    in your personal dictionary
hr: Ubaci riječ
    u osobni riječnik

en: Insert with case
hr: Veliko/malo ubaci

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
hr: Ubaci riječ
    u osobni riječnik
    (ako su miješana velika i mala slova,
    očuvaj oblik)

en: Ispell command:
hr: Ispell komanda:

en: Main dictionary:
hr: Glavni riječnik:

en: Personal dictionary:
hr: Osobni riječnik:

en: Valid chars in words:
hr: Dozvoljeni znakovi u riječi:

en: Check words longer than:
hr: Provijeri riječi duže od:

en: Sort by correctness
hr: Poredaj po točnosti

en: Accept run-together words
hr: Prihvati zajedničke riječi

en: Discard accepted words on kill
hr: Zaboravi prihvaćene riječi na izlazu

en: Enable tooltips
hr: Dozvoli pomoć u oblačićima

en: Kill ispell process
hr: Ubij ispell proces

en: Spell
hr: Pravopis

en: Configure
hr: Konfiguracija

en: Add
hr: Dodaj

en: Clear
hr: Obriši

en: Select Color
hr: Izaberi boju

en: Remove
hr: Makni

en: Table Borders
hr: Rubovi tabele

en: Table Fill
hr: Punjenje tabele

en: Bulleted List
hr: Lista s točkama

en: Numbered List
hr: Pobrojana lista

en: Apply
hr: Primijeni

en: Close
hr: Zatvori

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Next
hr: Slijedeći

en: Prev
hr: Prethodni

en: Up
hr: Gore

en: Down
hr: Dolje

en: Menu Accelerator Keys
hr: Akceleratorske tipke izbornika

en: Menu Item
hr: Opcija izbornika

en: Accelerator
hr: Akcelerator

en: New...
hr: Novi...

en: Open...
hr: Otvori...

en: Save
hr: Snimi

en: Save as...
hr: Snimi kao...

en: Print...
hr: Ispiši...

en: Setup Page...
hr: Podešavanje stranice...

en: Quit
hr: Izađi

en: Undo
hr: Vrati

en: Redo
hr: Ponovi

en: Delete
hr: Obriši

en: Cut
hr: Izbaci

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Ubaci

en: Properties...
hr: Osobine...

en: Preferences...
hr: Opcije...

en: Scores...
hr: Bodovi...

en: Above Dock
hr: Iznad docka

en: On Top
hr: Na vrhu

en: Below
hr: Ispod

en: Set Layer
hr: Postavi Layer

en: Workspaces:
hr: Radne površine:

en: Sticky
hr: Ljepljiv

en: Set Workspace
hr: Postavi radnu površinu

en: State Toggles:
hr: Izmjena stanja:

en: Minimized
hr: Minimiziran

en: Maximized Vertical
hr: Vertikalno maksimiziran

en: Maximized Horizontal
hr: Horizontalno maksimiziran

en: Hidden
hr: Skriven

en: Shaded
hr: Zasijenjen

en: Fixed Position
hr: Fiksna Pozicija

en: Ignore on Arrange
hr: Ignoriraj kod raspoređivanja

en: Set State
hr: Postavi stanje

en: Skip Toggles:
hr: Preskoći izmjenjivanje:

en: Skip Focus
hr: Preskoći fokus

en: Skip Window Menu
hr: Preskoći izbornik prozora

en: Skip Taskbar / WinList
hr: Preskoći taskbar / popis prozora

en: Set Skip
hr: Postavi preskok

en: WIN_HINTS Test
hr: WIN_HINTS-Test

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work. And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
hr: Jednostavna probna aplikacija za provjeru funkcioniranja WIN_HINTS-a. I za testiranje gnome_win_hints_* funkcija za greške. :)

en: Creating '/GNOME' context %s %d
hr: Kreiranje '/GNOME' konteksta %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
hr: Kreiranje '/GNOME/Servers' konteksta %s %d

en: GOAD ID of the server to activate
hr: GOAD-ID poslužitelja za aktiviranje

en: Repository ID of the server to activate
hr: Repository ID poslužitelja za aktiviranje

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
hr: Ne mogu naći instalirane servise. Ili nema instaliranih servisa
    ili je put za njihovo pronalaženje pogrešan. U svakom slučaju
    provjerite GNOME instalaciju.

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
hr: (Samo za internu uporabu) GOAD poslužitelj ID za aktiviranje

en: ID under which GOAD knows this server
hr: ID, pod kojim GOAD prepoznaje ovaj poslužitelj

en: Repository ID under which GOAD knows this server
hr: Repository-ID, pod kojim GOAD prepoznaje ovaj poslužitelj

en: Could not get name service!
hr: Ne mogu dobiti imenički servis!

en: Unknown system error
hr: Nepoznata sustavna pogreška

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' je nepoznata

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `--%s' ne dozvoljava parametre

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dozvoljava parametre

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: opcija `%s' traži parametar

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: nepoznata opcija `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: ilegalna opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: pogrešna opcija -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva parametar -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija `-W %s' je nepoznata

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `-W %s' ne dozvoljava parametre

en: Show this help message
hr: Ispiši pomoć

en: Display brief usage message
hr: Ispiši kratki opis korištenja.

note: Pixmap
en: Default Pixmap
hr: Podrazumijevani Pixmap

en: If you choose a font it will appear here
hr: Ako izaberete pismo, pojavit će se ovdje

note: Font_Info
en: Font Info
hr: Informacije o pismu

en: Use Font in button with size
hr: Koristi pismo u dugmetu sa veličinom

en: Show font size
hr: Prikaži veličinu pisma

en: This is an hbox with pixmap and text
hr: Ovo je hbox sa pixmapom i tekstom

en: The user chose Yes/OK with data:
hr: Korisnik je izabrao Da/OK sa podacima:

en: The user chose No/Cancel with data:
hr: Korisnik je izabrao Ne/Poništi sa podacima:

en: Weird number in reply callback
hr: Čudan broj u povratnom pozivu odgovora
