gnome-libs 1.0.11 - en to eu translation catalogue (314 entries)

en: Hello GNOME
eu: Kaixo GNOME

en: The Hello World Gnomified
eu: Kaixo mundua Gnomeratua

note: another comments
en: GNOME is a civilized software system so we've a "hello world" program
eu: GNOME software zibilizatua denez gero "kaixo mundua" programa daukagu

en: About GnomeHello...
eu: GnomeHello-ri buruz...

en: Exit
eu: Etsi

note: and document menu and document list paths (see gnome-app-helper menu insertion routines for details)
en: File
eu: Fitxategia

en: Help
eu: Laguntza

note: * Make the main window and binds the delete event so you can close * the program from your WM
en: Hello World Gnomified
eu: Kaixo mundua Gnomeratua

note: * We make a button, bind the 'clicked' signal to hello and setting it * to be the content of the main window
en: Hello GNOME
eu: Kaixo GNOME

en: Exit GNOME hello
eu: Kaixo GNOMEtik irten

en: About...
eu: Zerari buruz...

en: Info about GNOME hello
eu: Kaixo GNOMEri buruzko informazioa

en: Add View
eu: Ikuspegia gehitu

en: Remove View
eu: Ikuspegia kendu

en: Increase Counter
eu: Zenbatzailean gehitu

en: Child
eu: Haur

en: Add Child
eu: Haurra gehitu

en: Remove Child
eu: Haurra kendu

en: Children
eu: Haurrak

en: Notebook
eu: Kaiera

en: Toplevel
eu: Topea

en: Modal
eu: Moduzkoa

en: MDI Mode
eu: MDI modua

en: Children/
eu: Haurrak/

en: File/Exit
eu: Fitxategia/Irten

note: The '...' end indicate that the options open a dialog
en: Help/About...
eu: Laguntza/Zerari buruz...

en: %s: A gnomified 'Hello World' program
    
    Usage: %s [--help] [--version]
    
    Options:
            --help     display this help and exit
            --version  output version information and exit
eu: %s: Gnomeratutako 'Kaixo Mundua' programa
    
    Aukerak:
            --laguntza erakutzi laguntza hau eta irten
            --bertsioa bertsioaren informazioa eman eta irten

en: Gnome Hello %s.
eu: Kaixo Gnome %s.

en: Options error
eu: Aukeren errorea

en: get
eu: lortu

en: Get config entry
eu: Sarrera konfigurazioa lortu

en: set
eu: ezarri

en: Set config entry
eu: Ezarri sarrera konfigurazioa

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: %s aukeran errorea: %s.
    Erabili '%s --help' komando lerroen aukeren zerrenda osoa ikusteko.

en: Disable sound server usage
eu: Ezindu soinu zerbitzaria

en: Enable sound server usage
eu: Baimendu soinu zerbitzaria

en: Host:port on which the sound server to use is running
eu: Host:soinu zerbitzariak erabiltzen duen kaia

en: GNOME Options
eu: GNOME Aukerak

en: Author:
eu: Egilea:

en: Authors:
eu: Egileak:

en: Authors:
eu: Egileak:

en: About
eu: Zerari buruz

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _File/
eu: _Ftxategia/

en: _Edit
eu: A_rgitaratu

en: _Edit/
eu: A_rgitaratu/

en: _View
eu: _Ikusi

en: _View/
eu: _Ikusi/

en: _Settings
eu: _Konfigurazioa

en: _Settings/
eu: _Konfigurazioa/

en: _New
eu: _Berria

en: _New/
eu: _Berria/

en: Fi_les
eu: _Fitxategiak

en: Fi_les/
eu: _Fitxategia/

en: _Windows
eu: _Leihoak

en: _Game
eu: _Jokua

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Windows/
eu: _Lehioak/

note: Open
en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open a file
eu: Fitxategia ireki

note: Save
en: _Save
eu: _Gorde

en: Save the current file
eu: Oraingo fitxategia gorde

note: Save As
en: Save _As...
eu: Gorde _honela...

en: Save the current file with a different name
eu: Oraingo fitxategia beste izenez gorde

note: Revert
en: _Revert
eu: _Atzera jo

en: Revert to a saved version of the file
eu: Atzera jo gordetako bertsiora

note: Print
en: _Print
eu: _Inprimatu

en: Print the current file
eu: Inprimatu oraingo fitxategia

note: Print Setup
en: Print S_etup...
eu: Inprimatzeko A_ukerak...

en: Setup the page settings for your current printer
eu: Darabilzun inprimatzaileari egokitu orria

note: Close
en: _Close
eu: I_txi

en: Close the current file
eu: Oraingo fitxategia itxi

note: Exit
en: E_xit
eu: I_rten

en: Exit the program
eu: Programatik irten

note: * The "Edit" menu Cut
en: C_ut
eu: _Ebaki

en: Cut the selection
eu: Ebaki aukeratutakoa

note: 10 Copy
en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy the selection
eu: Kopiatu aukeratutakoa

note: Paste
en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Paste the clipboard
eu: Kaieran jarri

note: Clear
en: C_lear
eu: _Garbitu

en: Clear the selection
eu: Ezabatu aukeratutakoa

note: Undo
en: _Undo
eu: _Desegin

en: Undo the last action
eu: Azkenekoa ez egin

note: Redo
en: _Redo
eu: _Berregin

en: Redo the undone action
eu: Berregin azkenekoa

note: Find
en: _Find...
eu: _Aurkitu...

en: Search for a string
eu: Hizkiak bilatu

note: Find Again
en: Find _Again
eu: Berriz _bilatu

en: Search again for the same string
eu: Hizki berdinak berriz bilatu

note: Replace
en: _Replace...
eu: _Ordeztu...

en: Replace a string
eu: Ordeztu hizkiak

note: Properties
en: _Properties...
eu: _Ezaugarriak...

en: Modify the file's properties
eu: Fitxategiaren ezaugarriak aldatu

note: * The Settings menu Settings
en: _Preferences...
eu: _Aukerak

en: Configure the application
eu: Aplikazioa konfiguratu

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About...
eu: Zerari _buruz...

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: _Select All
eu: _Dena aukeratu

en: Select everything
eu: Dena aukeratu

note: * Window menu
en: Create _New Window
eu: Lehio _Berria Sortu

en: Create a new window
eu: Lehio berria sortu

en: _Close This Window
eu: _Itxi lehio hau

en: Close the current window
eu: Darabildan lehioa itxi

note: * The "Game" menu
en: _New game
eu: Joku _Berria

en: Start a new game
eu: Hasi joku berria

en: _Pause game
eu: _Eten jokua

en: Pause the game
eu: Eten jokua

en: _Restart game
eu: _Abiatu jokua

en: Restart the game
eu: Abiatu jokua

en: _Undo move
eu: _Ez mugi

en: Undo the last move
eu: Azkenekoa ez mugi

en: _Redo move
eu: _Berriz mugitu

en: Redo the undone move
eu: Ez egindako mugimendua berregin

en: _Hint
eu: _Hitzerdi

en: Get a hint for your next move
eu: Hurrengo mugimendurako hitzerdia lortu

note: 30
en: _Scores...
eu: _Tantuak

en: View the scores
eu: Tantuak ikusi

en: _End game
eu: _Bukatu jokoa

en: End the current game
eu: Oraingo jokoa bukatu

en:  (press return)
eu:  (return sakatu)

en: ERROR:
eu: OKERRA:

en: Warning:
eu: Kontuz:

en: y
eu: b

en: yes
eu: bai

en: n
eu: e

en: no
eu: ez

en:  (yes or no)
eu:  (bai edo ez)

en:   - OK? (yes or no)
eu:   - Ados? (bai edo ez)

en: Progress
eu: Aurrera

en: Specify session management ID
eu: Sesioaren kudeaketarako ID zenbakia ezarri

en: Specify prefix of saved configuration
eu: Aurrez finkatutakoa edo gordetako onfigurazioa ezarri

en: Disable connection to session manager
eu: Sesioaren kudeaketarekiko lotura eten

note: Register commandline options.
en: Session management options
eu: Sesioaren kudeaketa aukerak

en: Cancel Logout
eu: Etsi Logout

en: Really log out?
eu: Benetan log uot?

en: Ask next time
eu: Hurrengoan galdetu

en: Pick a color
eu: Aukeratu kolorea

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
eu: Egutegia

en: Name:
eu: Izena:

en: Comment:
eu: Aipamena:

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Type:
eu: Mota:

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Choose an icon
eu: Aukeratu ikonoa

en: Run in Terminal
eu: Terminalean ekin

en: Try this before using:
eu: Erabili aurretik hau saiatu:

en: Documentation:
eu: Dokumentazioa:

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Select file
eu: Aukeratu fitxategia

note: browse button ...
en: Browse...
eu: Erakus...

en: Pick a Font
eu: Aukeratu Font

en: No Icon
eu: Ikonorik ez

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
eu: hbox-ik ezin aurkitu, fitxategi aukera arruntaz

en: Preview
eu: Aurreikuspegia

en: Loading Icons...
eu: Ikonoak kargatzen...

en: Gdk debugging flags to set
eu: Gdk-ren frogaketa ikurrak ezarriz

en: Gdk debugging flags to unset
eu: Gdk-ren frogaketa ikurrak ez ezarriz

en: X display to use
eu: X ikuspegia erabilgai

en: DISPLAY
eu: DISLAY

en: Make X calls synchronous
eu: X dei sinkronikoak egin

en: Don't use X shared memory extension
eu: X-aren shared memoria estentsioa ez erabili

en: Program name as used by the window manager
eu: Lehio kudeatzaileak erabilitako programaren izenaren bezalakoa

en: NAME
eu: IZENA

en: Program class as used by the window manager
eu: Lehio kudeatzaileak erabilitako programa motaren bezalakoa

en: CLASS
eu: MOTA

en: HOST
eu: HARTZAILE

en: PORT
eu: KAI

en: STYLE
eu: ESTILOA

en: Gtk+ debugging flags to set
eu: Gtk+-ren

en: Gtk+ debugging flags to unset
eu: Gtk-ren frogaketa ikurrak ezarriz

en: Make all warnings fatal
eu: Ohar guztiak larriak egin

en: Load an additional Gtk module
eu: Gtk modulu gehigarria gehitu

en: MODULE
eu: MODULU

en: Information
eu: Argibidea

en: Warning
eu: Kontuz

en: Error
eu: Okerra

en: Question
eu: Galdera

en: Message
eu: Mensajea

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Calculator...
eu: Kalkulagailua...

en: No Image
eu: Irudirik ez

en: _Help with this
eu: _Lagundu

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: Select
eu: Aukeratu

en: Top Ten
eu: Hamar lehenak

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Score
eu: Tantoak

en: Date
eu: Data

en: Select dictionary
eu: Aukeratu hiztegia

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
eu: `%s'
     hitzaez dago hiztegian.
    Halaere jarraitu?

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: OK
eu: Ados

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Word:
eu: Hitza:

en: Alternatives:
eu: Aukerak:

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept the word for
    this session only
eu: Hitza onartu 
    bakarrik sesio honetarako

en: Skip
eu: Ahaztu

en: Ignore this word
    this time only
eu: Ezikusiarena egin
    bakarrik oraingoz

en: Replace
eu: aldatu

en: Replace the word
eu: Aldatu hitza

en: Insert
eu: Sartu

en: Insert the word
    in your personal dictionary
eu: Sartu hitza
    norberaren hiztegian

en: Insert with case
eu: Sartu idazkerarekin

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
eu: Sartu hitza
    norberaren hiztegian
    (hizkera bitxirik badu
    gorde ezaugarriok)

en: Ispell command:
eu: Idazkera komandoa:

en: Main dictionary:
eu: Hiztegi Nagusia:

en: Personal dictionary:
eu: Norberaren hiztegia:

en: Valid chars in words:
eu: Hitzek izan ditzazketen hizkiak:

en: Check words longer than:
eu: Hau baino luzeagoak begiratu:

en: Sort by correctness
eu: Zuzentasunarekiko ordenatu

en: Accept run-together words
eu: Onartu hitz loturak

en: Discard accepted words on kill
eu: Etena ematekotan onartutako hitzak ez gorde

en: Enable tooltips
eu: Baimendu tresnak

en: Kill ispell process
eu: Zuzenketa eten

en: Spell
eu: Idazkera zuzendu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Add
eu: Gehitu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Select Color
eu: Kolorea Aukeratu

en: Remove
eu: Kendu

en: Table Borders
eu: Taularen mugak

en: Table Fill
eu: Taula bete

en: Bulleted List
eu: Zerrenda bolatxoekin

en: Numbered List
eu: Zerrenda zenbakiekin

en: Indent
eu: Indentatu

en: Un-Indent
eu: Ez indentatu

en: Apply
eu: Ezarri

en: Close
eu: Itxi

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Prev
eu: Aurrekoa

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: Menu Accelerator Keys
eu: Giltzen abiaduraren menua

en: Global
eu: Globala

en: Menu Item
eu: enuaren item

en: Accelerator
eu: Azkarrarazlea

en: New...
eu: Berria...

en: Open...
eu: Ireki...

en: Save
eu: Gorde

en: Save as...
eu: Gorde honela...

en: Print...
eu: Inprimatu...

en: Setup Page...
eu: Orriaren aukerak...

en: Quit
eu: Atera

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Copiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Properties...
eu: Ezaugarriak...

en: Preferences...
eu: Aukerak...

en: Scores...
eu: Tantoak...

en: Edit
eu: Argitaratu

en: winhints-test
eu: wmhints-test

en: Layer:
eu: Geruza:

en: Above Dock
eu: Goiko kaia

en: Dock
eu: Kaia

en: On Top
eu: Ezin gorago

en: Normal
eu: Normala

en: Below
eu: Behean

en: Desktop
eu: Idaztegia

en: Set Layer
eu: Geruza ezarri

en: Workspaces:
eu: Lan eremuak:

en: Sticky
eu: Itsaskorra

en: Set Workspace
eu: Lan eremua ezarri

en: Minimized
eu: Txikitua

en: Maximized Vertical
eu: Bertikalki handiena

en: Maximized Horizontal
eu: Horizantalki handiena

en: Hidden
eu: Ezkutatua

en: Shaded
eu: Itzaldua

en: Fixed Position
eu: Kokapen finkoa

en: Ignore on Arrange
eu: Berrantolaketan ez ikusi

en: Set State
eu: Egorea ezarri

en: Skip Focus
eu: Fokua ez

en: Skip Window Menu
eu: Lehio menua ez

en: Skip Taskbar / WinList
eu: Eginbeharren barra / Lehioen zerrenda ez

en: Copyright (C)1998
eu: Copyright © 1998

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work. And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
eu: WIN_HINTS-ek nola dabilen ikusteko azterketa aplikazioa.Eta gnome_win_hints_*-aren funtzionamenuan akatsik dagoen ikusteko. :)

en: Creating '/GNOME' context %s %d
eu: '/GNOME' context %s %d sortzen

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
eu: '/GNOME/Servers' context %s %d sortzen

en: GOAD ID of the server to activate
eu: Serbitzariaren GOAD ID aktibatuz

en: Repository ID of the server to activate
eu: Serbitzariaren ordezko ID aktibatuz

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
eu: Ezin aurkitu instalatutako zerbitzurik. Edo ez daukazu
    instalatutako zerbitzurik edo hauek lortzeko biderik ez dut.
    Dena dela, zure GNOME-ren instalakuntza aztertu.

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
eu: (Barrurako) GOAD zerbitzariaren ID aktibatuz

en: ID under which GOAD knows this server
eu: GOAD zerbitzaria ezagutzeko behar duen ID

en: Repository ID under which GOAD knows this server
eu: GOAD zerbitzaria ezagutzeko behar duen ordezko ID

en: Could not get name service!
eu: Zerbitzuaren izena ezin lortu!

en: Unknown system error
eu: Sistemaren errore ezezaguna

en: %s: option `%s' is ambiguous
eu: %s: aukera`%s' anbiguoa

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
eu: %s: aukerak `--%s' ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
eu: %s: aukerak `%c%s' ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `%s' requires an argument
eu: %s: aukerak `%s' argumentua behar du

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
eu: %s: aukera ezezaguna `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
eu: %s: aukera ezezaguna `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
eu: %s: ezinezko aukera -- %c

en: %s: invalid option -- %c
eu: %s: ezinezko aukera -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
eu: %s: aukerak argumentua behar du -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
eu: %s: aukera `-W %s' anbiguoa

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
eu: %s: aukerak `-W %s' ez du argumenturik onartzen

en: Show this help message
eu: Erakutzi laguntza mezu hau

en: Display brief usage message
eu: Erabilpenaren mezu laburra erakutzi

note: Pixmap
en: Default Pixmap
eu: Jatorrizko Pixmap

en: If you choose a font it will appear here
eu: Font-a aukeratzekotan hemen azalduko da

en: Use Font in button with size
eu: Font botoia tamainaz erabili

en: Show font size
eu: Font-arem tamaina erakutzi

en: This is an hbox with pixmap and text
eu: Hau pixmap eta testua duen hbox-a da

en: The user chose Yes/OK with data:
eu: Datuez erabiltzaileak Bai/OK aukeratuko du:

en: The user chose No/Cancel with data:
eu: Datuez erabltzaileak EZ/Etsi aukeratuko du:

en: Weird number in reply callback
eu: Zenbaki okerra deia egiterakoan
