gnome-core 0.30 - en to ca translation catalogue (369 entries)

en: About
ca: Tocant a

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Afterstep Clock Applet
ca: Complement Rellotge d'AfterStep

en: Who said NeXT is dead?
ca: Qui ha dit que NeXT era mort?

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Can't open /proc/apm; can't get data.
ca: No puc obrir /proc/apm; no puc obtenir-ne dades.

en: Something wrong with /proc/apm; can't get data.
ca: Quelcom d'erroni amb /proc/apm; no puc obtenir-ne dades.

en: Can't open /dev/apm; can't get data.
ca: No puc obrir /dev/apm; no puc obtenir-ne dades.

en: ioctl failed on /dev/apm.
ca: ioctl ha fallat amb /dev/apm

en: There is no battery?!?
ca: No hi ha bateria?!?

en: High and charging.
ca: Alta i carregant-se.

en: High.
ca: Alta.

en: Low and charging.
ca: Baixa i carregant-se.

en: Low.
ca: Baixa.

en: Critical and charging.
ca: Crítica i carregant-se.

en: Critical!!
ca: Crítica!!

en: Charging.
ca: Carregant-se.

en: unknown minutes of battery.
ca: minuts de bateria desconeguts.

en: unknown minutes of battery (%d%%)
ca: minuts de bateria desconeguts (%d%%)

en: %d minutes of battery
ca: %d minuts de bateria

en: %d minutes of battery (%d%%)
ca: %d minuts de bateria (%d%%)

note: would have to be an error
en: More than 100,000,000 minutes of battery life?!?
ca: ¿!¿La bateria té més de 100.000.000 minuts de vida?!?

en: APM Stats
ca: Estat de l'APM

en: Linux APM Driver Version:
ca: Versió del controlador APM de Linux:

en: APM BIOS Version:
ca: Versió de la BIOS APM:

en: Battery Status:
ca: Estat de la bateria:

en: Close
ca: Tancar

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
ca: Error intern: mode invàlid en battery_set_mode

en: Can't create applet!
ca: No es pot crear el complement!

en: Could not allocate space for graph values
ca: No he pogut reservar espai pels valors de la gràfica

en: Battery Monitor Settings
ca: Propietats del Monitor de Bateria

en: General Properties
ca: Propietats Generals

en: Applet Height
ca: Altura del complement

en: Applet Width
ca: Amplària del complement

en: Applet Mode
ca: Mode del complement

en: Graph
ca: Gràfica

en: Readout
ca: Llegir

en: AC-On Battery Color:
ca: Color de bat. amb AC actiu:

en: AC-Off Battery Color:
ca: Color de bat. amb AC inactiu:

en: Graph Interval:
ca: Interval de la gràfica:

en: Graph Direction:
ca: Direcció de la gràfica:

en: Left to Right
ca: D'esquerra a dreta

en: Right to Left
ca: De dreta a esquerra

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
ca: No puc obrir /proc/apm!  Assegura't que el teu nucli té suport APM.

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
ca: No puc obrir /dev/apm; no puc obtenir-ne dades.

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
ca: L'APM no és habilitat!  No puc llegir informació sobre la càrrega de la bateria.

en: About...
ca: Tocant a...

en: Refresh Image
ca: Refer Imatge

en: The Bus Sign Applet
ca: El complement Bus Sign

en: (c) 1998 the Free Software Foundation
ca: (c) 1998 Free Software Foundation

en: This applet is a total waste of time. Get back to work!
    
    To fill in the sign please see:
    
    http://people.netscape.com/mtoy/sign/index.html
ca: Aquest complement és una pèrdua total de temps. Torna al treball!
    
    Per emplenar el senyal visita:
    
    http://people.netscape.com/mtoy/sign/index.html

en: Clock and Mail Notify Applet
ca: Complement Rellotge i Notificació de Correu

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
ca: Lliurat sota la llicència pública general GNU.
    Rellotge digital bàsic amb la data a una pista.  Visor horari 12/24 hores. El parpelleig del correu pot ser per qualsevol correu no llegit, o breument quan arriba nou correu.

note: add default theme
en: None (default)
ca: Cap (per defecte)

en: Clock
ca: Rellotge

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
ca: Mostrar hora en format 12 hores (AM/PM)

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
ca: Mostrar hora respecte GMT (Hora del Meridià de Greenwich):

en: Mail
ca: Correu

en: Blink when any mail is waiting. (Not just when mail arrives)
ca: Parpellejar quan hi ha correu esperant. (No sols quan n'arriba)

en: Mail file:
ca: Fitxer de correu:

en: When new mail is received run:
ca: Quan arribe nou correu, executar:

en: Amount of mail to consider mailbox full (Kbytes):
ca: Quantitat de correu per considerar plena la bústia (Koctets):

en: Theme file (directory):
ca: Fitxer de tema (directori):

en: Theme
ca: Tema

en: User Load
ca: Càrrega d'Usuari

en: System Load
ca: Càrrega de Sistema

en: Width
ca: Amplària

en: Update Frequency
ca: Freqüència d'actualització

en: CPULoad Settings
ca: Propietats de Càrrega d'UPC

en: PPP Dialer Applet
ca: Complement Marcador PPP

en: A funky PPP dialer, how come no-one has thought of it before!?
ca: Una canya de macador PPP.  Com no se li havia ocorregut a ningú abans?!

en: Off
ca: Tallat

en: Used Diskspace
ca: Espai de disc usat

en: Free Diskspace
ca: Espai de disc lliure

en: Textcolor
ca: Color del text

en: Backgroundcolor
ca: Color del fons

en: Diskusage Settings
ca: Propietats de l'Ús de Disc

en: Drive Mount Applet
ca: Complement Muntador d'Unitats

en: Released under the GNU general public license.
    Mounts and Unmounts drives..
ca: Lliurat sota la llicència pública general GNU.
    Munta i desmunta unitats...

en:  mounted
ca:  muntada

en:  not mounted
ca:  no muntada

en: " reported:
ca: ", amb missatge:

en: Drivemount command failed.
    "
ca: Ha fallat la comanda de muntatge
    "

en: Eject
ca: Treure

en: Drive Mount Settings
ca: Propietats del Muntador d'Unitats

en: Update in seconds:
ca: Actualitzar en x segons:

en: Icon:
ca: Icona:

en: Floppy
ca: Disc flexible

en: Cdrom
ca: Disc compacte

en: Zip Drive
ca: Unitat Zip

en: Hard Disk
ca: Disc dur

en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

en: You win!
ca: Tu guanyes!

en: Fifteen sliding pieces
ca: Quinze peces lliscants

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
ca: El joc favorit de sempre de Sam Lloyd, ara pel teu deler al Plafó GNOME. Esfondrador de productivitat garantit.

en: Can't create fifteen applet!
ca: No puc crear el complement Quinze!

en: Scramble pieces
ca: Rebolicar peces

en: %s the Fish
ca: %s, el Peix

en: %s the GNOME Fish Says:
ca: %s, el Peix de GNOME diu:

en: GNOME Fish Properties
ca: Propietats del Peix de GNOME

en: Your GNOME Fish's Name:
ca: Nom del teu Peix de GNOME:

en: The Animation Filename:
ca: Nom de fitxer amb l'animació:

en: Browse
ca: Buscar

en: Frames In Animation:
ca: Quadres de l'animació:

en: Pause per frame (s):
ca: Pausa per quadre (s):

en: Fish
ca: Peix

en: (with minor help from George)
ca: (amb un xicotet ajut de George)

en: The GNOME Fish Applet
ca: Complement del Peix de GNOME

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ca: Aquest complement no té cap utilitat.  Només ocupa espai al disc i al temps de compilació, i carregat també un preciós espai al plafó i a la memòria.  Si algú queda corprés amb aquest complement, hauria de ser sotmés a avaluació psiquiàtrica el més aviat possible

en: Properties
ca: Propietats

note: This format string is used, to display the actual day, when showing a vertical panel.  For an explanation of this format string type 'man strftime'.
en: %a
    %b %d
ca: %d, %b
    de %a

note: This format string is used, to display the actual day, when showing a horizontal panel.
en: %a %b %d
ca: %d, %b de %a

en: Clock properties
ca: Propietats del Rellotge

en: 12 hour
ca: 12 hores

en: 24 hour
ca: 24 hores

en: You have new mail.
ca: Tens correu nou.

en: You have mail.
ca: Tens correu.

en: No mail.
ca: No tens correu.

en: Select animation
ca: Selecciona una animació

en: Mail check properties
ca: Propietats del Comprovador de correu

en: Mail check
ca: Comprovador de Correu

en: Mail check Applet
ca: Complement Comprovador de Correu

en: Mail check notifies you when new mail is on your mailbox
ca: El comprovador de correu t'avisa quan tens correu nou a la bústia

en: Text only
ca: Només text

en: Printer properties
ca: Propietats de la Impressora

en: Printer name:
ca: Nom de la impressora:

en: Print command:
ca: Comanda d'impressió:

en: Printer
ca: Impressora

en: Menu
ca: Menú

en: Desktop Pager Applet
ca: Complement Paginador de l'Escriptori

en: creating user directory: %s
ca: creant el directori de l'usuari: %s

en: Scrolling
ca: Desplaçament

note: FIXME: This should check to make sure icewm (or equiv) is running. Not sure if it is working though...
en: This applet requires you to run a window manager with the XA_ extensions.
ca: Aquest complement requereix que uses un gestor de finestres amb les extensions XA_.

en: Copyright (C)1998 M.Watson
ca: Copyright (C) 1998 M.Watson

en: Failed to retrieve workspace property.
ca: No he pogut prendre una propietat de l'espai de treball.

en: History
ca: Històric

en: Help
ca: Ajuda

en: Modem Lights Applet
ca: Complement Llums de Mòdem

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.Lights in order from the top or left are RX and TX
ca: Lliurat sota la llicència pública general GNU.
    Un marcador i indicador d'estat del mòdem.  Les llums en ordre des de dalt o l'esquerra són RX i TX

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
ca: Ara estàs connectat.
    Vols desconnectar-te?

en: Do you want to connect?
ca: Vols connectar-te?

en: not connected
ca: no connectat

en: Modem Lights Settings
ca: Propietats de Llums de Mòdem

en: Updates per second
ca: Actualitzacions per segon

en: Connect command:
ca: Comanda de connexió:

en: Disconnect command:
ca: Comanda de desconnexió:

note: confirmation checkbox
en: Confirm connection
ca: Confirmar connexió

en: Modem lock file:
ca: Fitxer blocatge del mòdem:

en: Device:
ca: Dispositiu:

note: ISDN checkbox
en: Use ISDN
ca: Usar XDSI

en: Advanced
ca: Avançat

en: Netload Error
ca: Error de Netload

en: An error occured in the Netload Applet:
ca: Ha esdevingut un error al complement Netload

en: The GNOME Network Load Applet
ca: Complement GNOME de Càrrega de Xarxa

en: This applet is released under the terms and conditions of the GNU Public Licence.This applet shows the load on a network device. It requires the /proc/net/ip_acct interface to be present and set up correctly for the device.
ca: Aquest complement es lliura sota els termes i condicions de la «GNU Public Licence».  Aquest complement mostra la càrrega a un dispositiu de xarxa.  Requereix que la interfície /proc/net/ip_acct siga present i correctament configurada pel dispositiu.

en: Network Traffic
ca: Tràfic de xarxa

en: Traffic bars
ca: Barres de tràfic

en: Device name (like ppp0 or eth0)
ca: Nom del dispositiu (com ppp0 o eth0)

en: Vertical spacing of bars (in kilobytes)
ca: Espaiat vertical de les barres (en kilooctets)

en: properties.c: gnome_property_box_new() failed.
ca: properties.c: gnome_property_box_new() ha fallat.

en: Network Load Settings
ca: Propietats de la Càrrega de Xarxa

en: Device
ca: Dispositiu

en: unable to create user directory: %s
ca: no es pot crear el directori de l'usuari: %s

en: The Web Browser Controller
ca: El Controlador de Navegadors Web

en: This applet currently sends getURL commands to netscape throught the -remote interface.  Hopefully later more webrowsers will be supported.
ca: Aquest complement actualment envia comandes getURL al netscape mitjançant la interfície -remote.  Esperem que altres navegadors seràn suportats més endavant.

en: Launch new window
ca: Nova finestra

en: WebControl Properties
ca: Propietats del Control Web

en: Display URL label
ca: Mostrar etiqueta amb URL

en: Display "launch new window" option
ca: Mostrar l'opció "nova finestra"

en: Look
ca: Mirar

en: Unable to create file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer: %s

en: unable to remove .order file: %s
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer .order: %s

en: File exists.
ca: El fitxer existeix.

en: Failed to create file.
ca: No he pogut crear el fitxer.

en: Save
ca: Guardar

en: Revert
ca: Revertir

en: New
ca: Nou

en: _Delete...
ca: _Esborrar...

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Sort
ca: _Ordenar

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete selected menu item
ca: Esborra l'element seleccionat del menú

en: Move up
ca: Moure amunt

en: Move selected menu up
ca: Mou el menú seleccionat cap amunt

en: Move down
ca: Moure avall

en: Move selected menu down
ca: Mou el menú seleccionat cap avall

en: Edit selected menu item properties
ca: Editar les propietats de l'element seleccionat del menú

en: GNOME menu editor
ca: Editor de Menús de GNOME

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
ca: Lliurat sota els termes de la Llicència Pública GNU.
    Editor de Menús de GNOME.

en:  Folder
ca:  Carpeta

en: One moment, reading menus...
ca: Un moment, estic llegint els menús...

note: system's menu tree
en: System Menus
ca: Menús del Sistema

en: Top of system menus
ca: Arrel dels menús del sistema

note: user's menu tree
en: User Menus
ca: Menús de l'Usuari

en: Top of user menus
ca: Arrel dels menús de l'usuari

en: GNOME Terminal
ca: Terminal GNOME

en: The GNOME terminal emulation program.
ca: L'emulador GNOME de terminal.

en: Default
ca: Per defecte

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
ca: Has canviat la classe d'aquesta finestra.  Vols reconfigurar-
    la per que s'adeqüe als paràmetres per defecte de la nova
    classe?

en: Linux console
ca: Consola Linux

en: Color Xterm
ca: Xterm en color

en: White on black
ca: Blanc sobre negre

en: Black on white
ca: Negre sobre blanc

en: Green on black
ca: Verd sobre negre

en: Black on light yellow
ca: Negre sobre groc clar

en: Custom colors
ca: Colors personalitzats

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Hidden
ca: Amagada

note: Terminal class
en: Terminal Class
ca: Classe del terminal

note: Blinking status
en: Blinking cursor
ca: Cursor intermitent

note: Show menu bar
en: Hide menu bar
ca: Amagar barra de menús

note: Color palette
en: Color palette:
ca: Paleta de colors:

note: Foreground, background buttons
en: Foreground color:
ca: Color del text:

en: Background color:
ca: Color del fons:

note: Scrollbar position
en: Scrollbar position
ca: Posició de la barra de desplaçament

note: Scroll back
en: Scrollback lines
ca: Línies de desplaçament enrere

note: Scroll on keystroke checkbox
en: Scroll on keystroke
ca: Desplaçar amb el tecleig

note: Scroll on output checkbox
en: Scroll on output
ca: Desplaçar amb l'eixida

en: Color selector
ca: Selector de colors

en: _New terminal
ca: _Nou terminal

en: _Hide menubar
ca: _Amagar barra de menús

en: _Close terminal
ca: _Tancar terminal

en: C_olor selector...
ca: Selector de _Colors

en: Terminal class name
ca: Nom de la classe del terminal

en: CLASS
ca: CLASSE

en: Specifies font name
ca: Especifica el nom de la font

en: Specifies the geometry for the main window
ca: Especifica la geometria de la finestra principal

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: Execute this program instead of a shell
ca: Executar aquesta comanda en comptes d'un intèrpret

en: COMMAND
ca: COMANDA

en: Foreground color
ca: Color del text

en: Background color
ca: Color de fons

en: Kill session
ca: Matar sessió

en: save-session: couldn't connect to session manager
ca: save-session: no puc connectar amb el gestor de sessions

en: Gnome Session Properties
ca: Propietats de la Sessió GNOME

note: Buttons
en: Remove
ca: Llevar

en: Geometry of window
ca: Geometria de la finestra

en: Bookmark
ca: Marcador

en: Page Title
ca: Títol de la pàgina

en: Gnome Help Bookmarks
ca: Marcadors de l'Ajuda de GNOME

en: X position of window
ca: Posició X de la finestra

en: Y position of window
ca: Posició Y de la finestra

en: Width of window
ca: Amplària de la finestra

en: WIDTH
ca: AMPLÀRIA

en: Height of window
ca: Altura de la finestra

en: HEIGHT
ca: ALTURA

en: Debug level
ca: Nivell de depuració

en: Gnome Help Browser
ca: Lector d'Ajuda de GNOME

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
ca: El Lector d'Ajuda de GNOME permet un accés fàcil a diverses formes de documentació del sistema

en: History size
ca: Tamany de l'històric

en: History file
ca: Fitxer d'històric

en: Cache size
ca: Tamany de caxé

en: Cache file
ca: Fitxer de caxé

en: Bookmark file
ca: Fitxer de marcadors

en: Man Path
ca: Ruta dels manuals

en: Info Path
ca: Ruta dels fitxers Info

en: GNOME Help Path
ca: Ruta d'Ajuda de GNOME

en: Gnome Help Configure
ca: Configurar Ajuda de GNOME

en: History and cache
ca: Històric i caxé

en: Paths
ca: Rutes

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
ca: <body><h2>Error: no s'ha trobat el fitxer</h2></body>

en: Last
ca: Últim

en: Count
ca: Total

en: Gnome Help History
ca: Històric de l'Ajuda de GNOME

en: User Commands
ca: Comandes d'usuari

en: System Calls
ca: Crides al sistema

en: Library Functions
ca: Funcions de Biblioteca

en: Special Files
ca: Fitxers especials

en: File Formats
ca: Formats de fitxers

en: Games
ca: Jocs

note: Miscellaneous frame
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Administration
ca: Administració

note: Add one new item for each type This really should iterate through the toc_config list MAN PAGES
en: Man Pages
ca: Pàgines del manual

note: INFO PAGES
en: Info Pages
ca: Pàgines info

note: GNOME HELP
en: GNOME Help
ca: Ajuda de GNOME

en: <h1>Table of Contents</h1>
ca: <h1>Taula de Contingut</h1>

note: Man Pages
en: <h2>Man Pages</h2>
ca: <h2>Pàgines del Manual</h2>

en: <br><br><h2>Info Pages</h2>
ca: <br><br><h2>Pàgines Info</h2>

en: <br><br><h2>GNOME Help</h2>
ca: <br><br><h2>Ajuda de GNOME</h2>

en: <HTML>
    <BODY>
    <H2>Results of the substring search for the string
ca: <HTML>
    <BODY>
    <H2>Resultats de la recerca de subcadenes a la cadena

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
ca: <p>
    <br>
    <H3>Pàgines del Manual</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
ca: 
    <p>
    <br>
    <H3>Pàgines Info de GNU</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
ca: 
    <p>
    <br>
    <H3>Pàgines d'Ajuda de GNOME</H3>
    <p>
    <UL>

en: <br><B>No matches found</B>
ca: <br><B>No s'ha trobat cap coincidència</B>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
ca: <BODY>No he pogut carregar la pàgina amb la Taula de Continguts</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
ca: <BODY>Argument desconegut a la Taula de Continguts</BODY>

en: Open new browser window
ca: Obri una nova finestra del lector

en: Add bookmark
ca: Afig un nou marcador

en: Show History Window
ca: Mostra la finestra d'històric

en: Show Bookmarks Window
ca: Mostra la finestra de marcadors

en: Back
ca: Enrere

en: Go to the previous location in the history list
ca: Anar a la localització prèvia a la llista-històric

en: Forward
ca: Avant

en: Go to the next location in the history list
ca: Anar a la localització següent a la llista-històric

en: Reload
ca: Rellegir

en: Index
ca: Índex

en: Show Documentation Index
ca: Mostra l'Índex de Documentació

en: BMarks
ca: Marcadors

en: Help on Help
ca: Ajuda dobre l'ajuda

en: Error loading document:
    
    %s
ca: Error en carregar document:
    
    %s

en: Ok
ca: Val

en: Remove from panel
ca: Llevar del plafó

en: Move applet
ca: Moure complement

en: Tooltip/Name
ca: Pista/Nom

en: Icon
ca: Icona

en: Applet appearance
ca: Apariència del complement

en: Drawer
ca: Calaix

en: App
ca: Aplicació

en: Launcher properties
ca: Propietats del Llançador

en: Create launcher applet
ca: Crear complement llançador

en: Log out
ca: Eixir

en: The GNOME Panel
ca: El Plafó GNOME

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
ca: Aquest programa s'encarrega de llançar altres aplicacions, incorporar
    complements menuts a ell mateix, la pau al món i alguna petada de les X.

en: Desktop entry properties
ca: Propietats de l'entrada d'escriptori

en: Add this launcher to panel
ca: Afegir aquest llançador al plafó

en: Add this as drawer to panel
ca: Afegir com a calaix al plafó

en: Add this as menu to panel
ca: Afegir com a menú al plafó

en: Properties ...
ca: Propietats ...

en: Applets
ca: Complements

en: Remove this panel
ca: Llevar aquest plafó

en: Add applet
ca: Afegir complement

en: Add new panel
ca: Afegir nou plafó

en: Add main menu
ca: Afegir menú principal

en: Add log out button
ca: Afegir botó d'eixida

en: Add swallowed app
ca: Afegir aplicació incorporada

en: Add new launcher
ca: Afegir nou llançador

en: This panel properties...
ca: Propietats d'aquest plafó...

en: Global properties...
ca: Propietats globals...

en: Panel
ca: Plafó

en: Lock screen
ca: Blocar pantalla

en: About GNOME...
ca: Tocant a GNOME...

en: Menu properties
ca: Propietats del menú

en: Menu path
ca: Ruta del menú

note: Position frame
en: Position
ca: Posició

note: Top Position
en: Top
ca: Dalt

en: Bottom
ca: Baix

note: Orientation frame
en: Orientation
ca: Orientació

note: Horizontal
en: Horizontal
ca: Horitzontal

note: selector frame
en: Background
ca: Fons

note: standard background
en: Standard
ca: Estàndard

note: image frame
en: Image file
ca: Fitxer d'imatge

en: Scale image to fit panel
ca: Escalar imatge per ajustar-la al plafó

en: Panel properties
ca: Propietats del Plafó

note: Enable tiles frame
en: Tiles enabled
ca: Taulells habilitats

note: Image frame
en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

en: Tile filename (up)
ca: Fitxer taulell (dalt)

en: Tile filename (down)
ca: Fitxer taulell (baix)

note: Minimized size scale frame
en: Border width (tile only)
ca: Amplària de la vora (sols pel taulell)

note: Minimized size scale frame
en: Depth (displacement when pressed)
ca: Profunditat (desplaçament quan és pres)

note: Tooltips frame
en: Tooltips
ca: Pistes

note: Tooltips enable
en: Tooltips enabled
ca: Pistes habilitades

note: Menu frame
en: Menus
ca: Menús

note: Small Icons
en: Show small icons
ca: Mostrar icones menudes

note: Dot Buttons
en: Show ... buttons
ca: Mostrar ... botons

note: Movement frame
en: Movement
ca: Moviment

note: Switched
en: Switched movement
ca: Moviment interromput

en: Free movement (doesn't disturb other applets)
ca: Moviment lliure (no destorba altres complements)

note: Prompt before log out
en: Prompt before logout
ca: Preguntar abans d'eixir

en: Launcher icon
ca: Icona del llançador

en: Drawer icon
ca: Icona del calaix

en: Menu icon
ca: Icona del menú

en: Animation
ca: Animació

en: Really log out?
ca: De veres vols eixir?

en: Ask next time
ca: Preguntar el següent cop

en: Create swallow applet
ca: Crear complement incorporat

en: Title of application to swallow
ca: Títol de l'aplicació incorporada

en: Command (optional)
ca: Comanda (opcional)
